Anty Covid

  • Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do możliwego terminu szczepienia w kategorii wiekowej do 50 roku życia, ponad 50% naszych pracowników już przechoruje Covid.
  • Według aktualnych badań u 40-60% osób po Covid, będą występować skutki uboczne: problemy z koncentracją, bóle fizjologiczne, spadek motywacji, zaniki pamięci, zmęczenie, problemy psychologiczne, dreszcze i poty, bóle ciała, bóle głowy, i problemy żołądkowo-jelitowe – to wybrane, długotrwałe skutki uboczne obserwowane wśród (uznanych za wyleczonych) pacjentów zakażonych koronawirusem.
  • Wg Koreańskiej Agencja Kontroli i Zapobiegania Chorobom, dziewięciu na dziesięciu pacjentów z koronawirusem zgłosiło skutki uboczne, takie jak zmęczenie, zaburzenia stanu psychicznego oraz utrata węchu i smaku po wyleczeniu choroby.
  • Często występującym powikłaniem u pacjentów, którzy przebyli COVID-19, jest również tzw. mgła mózgowa.

 

Na czym to polega?

  • Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Leicester (Wielka Brytania) wykazało, że 70% pacjentów zmagało się z długotrwałymi powikłaniami po COVID-19.
  • *25 % badanych miało charakterystyczne objawy lęku lub depresji , a 12 % proc. miało objawy podobne do PTSD (zespół stresu pourazowego).
  • *17,8% badanych osób, które odpowiedziały na pytania dotyczące zatrudnienia, stwierdziło, że nie pracują, a 19,3% stwierdziło, że skutki choroby przyczyniły się do zmiany ich harmonogramu pracy.
  • Ozdrowieńcy najczęściej zmagali się z problemami, takimi jak duszność, zmęczenie i ból mięśni, spowolnienie fizyczne, pogorszenie jakości snu, ból lub obrzęk stawów, osłabienie kończyn, utrata pamięci krótkotrwałej i spowolnienie myślenia.

 

Warto w programach i aplikacji on-line wspierających pracownika – zastosować praktyczne narzędzia rehabilitacji po przebytej chorobie, z uwzględnieniem zaleceń i rekomendacji doświadczonych lekarzy.

 

Żeby zaangażować jak najwięcej pracowników – lepiej to zrobić w formie grywalizacji.

 

W naszej Aplikacji grywalizacyjnej Zdrowie w Biznesie dla firm – to oferujemy w pakiecie.

Czytaj więcej

biuro@zdrowiewbiznesie.pl

+48 503 595 937